beko klima servisi

Beko Klima Servisi olarak tüm izmir bölgesinde siz değerli tüketicilerimize aynı gün profesyonel kadromuz ile hizmet sunmaktayız.

1 yıl garantili hizmet
klima montajı
beko klima montaj servisi

BEKO KLİMA MONTAJ

Beko Klima Montaj hizmetimiz yapılan keşif sonucunda yerin uygunluğuna göre yapılmaktadır. Beko Klima Cihazı tüm bağlantıları yapılarak sorunsuz çalıştırılıp teslim edilmektedir.

klima yerdeğişimi
beko klima yerdeğişimi servisi

BEKO KLİMA YERDEĞİŞİM

Beko Klima Yerdeğişimi hizmetimiz başka bir yerden sökülüp başka bir yere sökme takma işlemi yapılırken tüm bağlantılar yapılarak çalışır ve hasarsız durumda teslim edilmektedir.

klima arıza servisi
beko klima arıza servisi

BEKO KLİMA ARIZA

Kullanmakta olduğunuz Beko klima cihazınızın herhangi bir arıza durumunda uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile kusursuz hizmet sağlamaktayız. Değiştirilmesi gereken arızalı parçalar ojinal yedek parça ile değiştirilerek çalışır durumda teslim edilmektedir.

klima bakımı
beko klima bakım servisi

BEKO KLİMA BAKIMI

Beko Klima Bakımı periyodik olarak yılda 1 kez düzenli olarak mutlaka yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan klima cihazı performans olarak düşük olup olası arızalara yol açmaktadır. Beko Klima Cihazının Isıtma ve Soğutma performansının düşmemesi ve uzun süreli çalışabilmesi adına gereklidir.

BEKO KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Beko Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

Hata kodu

arıza kodu arıza ledi iç/dış ünite arıza nedeni kontrol edilecek

1.led 1kez yanar 3 saniye söner iç ünite termistör iç ünite termistörü değiştir

2.led 2kez yanar 3 sn söner dış ünite termistör dış ünite termistörünü değiştir

3.led 3kez yanar 3sn söner multi split de hem ısıtma hem soğutmada çalışma hatası

4.led 4kez yanar 3 sn söner kompresör olp açık devre komp. kontrol edin

5.led 5kez yanar 3sn söner haberleşme hatası arabağlantı kablolarını kontrol edin

6.led 6kez yanar 3 sn söner dc peak 2 hatası inverter klimada fazla akım power tr kontrol et

7.led 7kez yanar 3 sn söner ct2 hatası (inverter klima) dönüş gaz basıncını kontrol et

8.led 8kez yanar 3 sn söner fan çalışmıyor fan motoru ve kontrol devresini kontrol et

10.led 10kez yanar 3sn söner kompresör dome termistörü hatası domeyi kontrol et

12.led 12 kez yanar 3sn söner yanlış bağlantı boru ve kablo bağlantılarını kontrol et

arçelik salon tipi klima ,beko salon tipi klima ,altus salon tipi klima ,grundig salon tipi klima , LG BEKO arıza kodları test programı are 7000- 7300/7400 – 7300s / 7400s7300-7400

arıza kodu

CHO.ortam sıcaklığı sensörü arızası

CH1.evap boru sıcaklık sensörü hatası

CH2.görüntü panelindeki tuşlar arızalı

CH4.tahliye havası sıcaklık sensörü arızası

7300s-7400s arıza kodu ve 7000 klimalar

CO.ortam sıcaklığı sensörü hatası

C1.evap boru sensörü hatasıtest çalışması fonksiyonu

bu fonksiyon klima çalışmıyorken kullanılmalı are 7300s/7400s için sıcaklık ayarı azaltma ve açma kapama ,7300 ve 7400 için ise fan hızı ile açma kapama butonlarına aynı anda 3 sn basılarak çalıştırılır test çalışması başladıktan 18 dk sonra tets çalışması durur ve klima kapanır test çalışması devam ederken açma kapama düğmesine basılırsa test durur ve normal çalışma düzenine geçer tetst çalışması sırasında görüntü panelinde 88:88 ibaresi yerine test ibaresi görülür ancak çocuk kilidi devrede ise ekranda test ibaresi yerine loc ibaresi görülür test çalışması sırasında 4 yollu vana kesinlikle çalışmaz test çalışması sırasında fan hızı ayarı en yüksektir ve hava temizleme sistemi ile otomatik yelpaze sistemi çalışmaz test çalışması sırasında hava sıcaklığı ne olursa olsun klima çalışır ancak 3 dakikalık gecikme konumunda ise klima çalışmaz açma / kapama ve hava temizleme sistemi butonları hariç hiçbir buton çalışmaz

Klima Arıza ve Bakım Servisi