bosch klima servisi

Bosch Klima Servisi olarak tüm izmir bölgesinde siz değerli tüketicilerimize aynı gün profesyonel kadromuz ile hizmet sunmaktayız.

1 yıl garantili hizmet
klima montajı
bosch klima montaj servisi

BOSCH KLİMA MONTAJ

Bosch Klima Montaj hizmetimiz yapılan keşif sonucunda yerin uygunluğuna göre yapılmaktadır. Bosch Klima Cihazı tüm bağlantıları yapılarak sorunsuz çalıştırılıp teslim edilmektedir.

klima yerdeğişimi
bosch klima yerdeğişimi servisi

BOSCH KLİMA YERDEĞİŞİM

Bosch Klima Yerdeğişimi hizmetimiz başka bir yerden sökülüp başka bir yere sökme takma işlemi yapılırken tüm bağlantılar yapılarak çalışır ve hasarsız durumda teslim edilmektedir.

klima arıza servisi
bosch klima arıza servisi

BOSCH KLİMA ARIZA

Kullanmakta olduğunuz Bosch klima cihazınızın herhangi bir arıza durumunda uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile kusursuz hizmet sağlamaktayız. Değiştirilmesi gereken arızalı parçalar ojinal yedek parça ile değiştirilerek çalışır durumda teslim edilmektedir.

klima bakımı
bosch klima bakım servisi

BOSCH KLİMA BAKIMI

Bosch Klima Bakımı periyodik olarak yılda 1 kez düzenli olarak mutlaka yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan klima cihazı performans olarak düşük olup olası arızalara yol açmaktadır. Bosch Klima Cihazının Isıtma ve Soğutma performansının düşmemesi ve uzun süreli çalışabilmesi adına gereklidir.

BOSCH KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Bosch Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

Bosch Klima Arıza Kodları ve Sebebi

RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor.

* Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. Bu sorunla karşılaşırsanız Servis Merkezimizi Arayın.Timer Lambası yanıp sönüyor.

* Serpantin sansörlerinde anormallik. Bu arızada Servisleri müdahalesi gerekir. Merkezimizi Arayın.E57 Arızası

* Yetersiz soğutkan, gaz eksikliği, ara tesisat bakır boru kırık, Kompersör basıncı düşük. Servis Merkezi çağırmanız gerekmektedir.Bosch Klima ArızlarıArıza ÇözümleriKlimanızın Çalışmaması

* Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bekleyin. Çalışmaz ise servise haber verinKlima sıcak hava vermiyor.

* Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ile 5 dakika çalışmayabilir.

* Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ile 10 dakika bekleyin.Koku geliyor

* Bosch Üniteden, cihaza giren halı veya mobilya kokuları gelebilir.Montajını Ve bakımını servis merkezine yaptırın Çıtırtı sesi geliyor

* Bu ses, sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi veya parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyledir. Hışırtı sesi geliyor

* Yumuşak hışırtı sesi, cihaz içinde akan soğutma işlemindeki gazın sesidir. Ünite hava çıkışında buğulanma var

* Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olmasıdır.Montaj servisinin kontrol etmesi gerekmektedir.Klima odayı etkin bir şekilde soğutmuyor veya ısıtmıyor

* Cihaz filtrelerini kontrol edin.

* Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin ve çıkışının tıkalı olup olmadığına bakın.

* Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin.

* Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin.sorun devam ederse servise bildirin Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor

* Kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını kontrol edin.

* Uzaktan kumandayı ünitenin sinyal alıcısına doğru tutarak tekrar sinyal göndermeyi deneyin.

* Kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.Kumandanız çalışmazsa Bosch bakım onarım servisini haberdar edin.

Klima Arıza ve Bakım Servisi